Przeprowadzka – od czego zacząć pakowanie cz.2?

O firmie przeprowadzkowej powinniśmy zacząć myśleć już na dwa miesiące przed. Zanim zdecydujemy się na współpracę z pierwszym, lepszym podmiotem, warto sprawdzić jego referencje. Czym większa ilość ruchomości – zwłaszcza tych, o nietypowych kształtach (pianino, fortepian, terrarium), tym trudniej jest znaleźć rzetelnego, spełniającego nasze wymagania kontrahenta. Przeprowadzki Szczecin i nie tylko zawsze budzą wiele emocji. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiednia strategia i harmonogram.
Przeprowadzka (Szczecin) to doskonała okazja, aby pozbyć się wszystkich zbędnych rzeczy – zarówno mebli, ubrań jak i drobiazgów. Czym mniej przedmiotów do pakowania, tym mniej czasu zajmie nam urządzanie się w nowym miejscu. Niezwykle ważne jest zgromadzenie odpowiednich materiałów do pakowania. Wiele firm przeprowadzkowych posiada w swojej ofercie dodatkowe kartony, pudła, papier pakowy, folię bąbelkową i inne niezbędne przy pakowaniu akcesoria. Warto dopytać się o tą kwestię, jeszcze przed tym „wyjątkowym dniem”.


Przed rozpoczęciem pakowania nie możemy zapominać o równie przydatnych drobiazgach – taśma pakowa, marker, nożyczki, śrubokręt, inne narzędzia. Ich brak może znacząco opóźnić cały proces. Wbrew powszechnej opinii, przeprowadzki (Szczecin i inne duże miasta) nie są męczące. Odpowiednia organizacja znacząco przyspiesza proces pakowania i rozpakowywania. Wprowadzając się wyremontowanego już mieszkania, jedyne co musimy zrobić to ustawić (w przypadku mebli) i pochować (inne drobiazgi) cały nasz dobytek.

Nasi partnerzy

Copyrights to Emka-Trans, mmCreation © 2024, All rights reserved
Przeprowadzka? Napisz do nas!